2. kapitola: Zpátky do kolejí

9. května 2007 v 17:51 | Estelia |  Život jde dál
Další kapitolka- poněkud nudná a bez děje......spisovaltelka ze mě nebude:DDD.Je sice pozdě, ale nemám dostatek ispirace. Za chyby se omlouvám. Komentíky jsou poviné!
***Estelka***

Jakmile přišly do Velké síně, tak se dívky rozloučily. Lilly šla k Nebelvírskému stolu a Mellisa k Havraspárskému. Za chvilku si k ní přisedla její nejlepší kamaráka Jane Parkensová s otázkou: "Jak ses měla?"
"Jo, d....."-chystala se odpovědět Mel, ale nestihla, protože začal zpívat Moudrý klobouk.
Za dávných dob,
když jsem byl mlád
a Bradavice též,
panovala jednota,
kde už jinde nenajdeš.
Co zvrtlo se? Byl opravdu
tak špatný konec nutný?
Zle skončil, ten příběh smutný:
Zmijozel chtěl ty,
co nejčistčí krev mají.
Havraspár zas ty,
co nejchytřejší se zdají.
A Nebelvír ty,
kde odvaha a síla roli hrají.
Jen Mrzimor bral všechny,
bez rozdílů.
Teď však musím varovat,
a důležitou radu darovat.
Ach, vězte všichni, kdo tu jste,
že naše škola čelí,
jak nikdy ve svých dějinách
strašnému nepříteli.
Teď musíme se sjednotit,
za jeden táhnout provaz,
jinak se zevnitř zhoutíme,
tak zní má zpráva pro vás.
Po písni klobouku byli všichni trochu zaražení, ale pak se ozval potlesk: "Teď budu číst podle seznamu jména, koho vyvolám, posadí se na tuto stoličku a položí si na hlavu Moudrý klobouk." vysvětlila McGonagallová, "Abrettová, Jennifer."
"HAVRASPÁR"
Po zařazení povstal Brumbál: "Vítám vás. Jsem šťastný, že jsme se po dvou měsících sešli znova v Bradavidích. Musím vás ale upozornit, že vstup do Zapovězeného lesa je přísně zakázán, zakázáno je ještě mnoho věcí, jejichž seznam si můžete přečíst v kanceláři pana školníka. Ale teď se dejte do bašty."
*****
Ráno ji probudil lomoz: "Jak může Jane vstávat tak brzo, jen aby si udělala lokny?!" pomyslela si rozzuřeně. Proto se rychle oblékla a učesala, a pádila do Velké síně. Asi v polovině snídaně dostala svůj rozvrh. " Pondělky budou skvělé," pomyslela si, "Přeměnování s Nebelvírem, Bylinkářství s Mrzimorem, Obrana s Nebelvírem a Runy, skvělé!" usmála se a šla na první hodinu.
*****
První týden utekl rychle a úkolů bylo požehnaně, proto, i když byl pátek musela udělat alespoň úkol do Run, Přeměňování a obrany. Asi 15 minut hledala tu pravou knížku, až ji spatřila u světlovlasého chlapce: "Ahoj Remusi, mohla bych se přidat? Potřebovala bych si taky udělat úkol z Run."
"Jasně" a jedním pohybem smetl pergameny z druhé židle. Asi po 5 minutách konstatovala Mel: "Nic proti Siriusovi, ale připadá mi poněkud otravný a podlízavý jako pes." a po očku se na Rema podívala. Ten ale vybuchl smíchy: "Nevím jak si k tomu přišla, ale máš pravdu, pokud jde o děvčata." a šibalsky na ni mrkl. "I když jako kamarád je nedocenitelný, když zrovna s Jamesem nemetá kouzla po chudákovi Severusovi."
"Nebo, když James neběhá za Lilly jako jelen." Další výbuch smíchu.
"Tak, ty sis toho všimla?" zeptal se smíchem.
"To se nedá přehlédnout. Ale nechme ty dva a pověz mi něco o sobě. Znám tě, jen jako chytrého a zábavného spolužáka z Nebelvíru." a zkoumavě na něho pohlédla.
Rem se jen vážně zamyslel a poté řekl: "Není toho moc, snad jen, sem rád, že mám kamarády, protože oni pro mě udělaly skvělé věci a já jsem jim moc vděčný.Taky si rád hraju s hůlkou a jsem romantik." odpověděl se smíchem."
"Takže procházky při měsíčku?"
"Ne, já měsíček moc rád nemám. Ale teď mi řekni o sobě ty."
"Taky toho moc není. Ale rozhodně nemám tak obětavou kamarádku. Ta myslí jen na to, jak si ráno udělat lokny a ulovit Siriuse. A jsem romantik, ale měsíček mám celkem ráda." Poté už mlčeli a psali si úkoly, později složila pergamen a dala si tašku na záda s otázkou: "Půjdeš na večeři?"
"Jo, ale ještě mi chybí kousek z obrany, nevadí, udělám to zítra." Ve Velké síni se na něho obrátila: "Díky Remusi, doufám, že si zase někdy popovídáme, tak jako dneska." Mrkla na něho a usmála se, pak se otočila ke svému stolu.
"Copak, tobě se líbí? Takový nenápadný a obyčejný ve srovnání se Siriusem!" zasnila se Jane.
"Jsme kamarádi, tobě do toho nic není drbno!" odsekla "Víš, že o mě projevil zájem Sirius." řekla ji škodolibě a nechala tam svou kamarádku naštvaně hledět do prázdna. Mellisa šla do ložnice pro knížku, kterou dostala k narozeninám a pohodlně se usadila v měkkém křesle u krbu. Ale po půl hodině k přidusala rozzuřená Jane: "Můžeš mi vysvětlit, proč si mi to udělala?"
"Já sem ti nic neudělala, zeptej se Blacka, proč si všimnul mě a ne tebe. Mě stejně nijak nepřitahuje."
"Vážně?" zeptala se ironicky Jane, "Dyť, všechny holky po něm touží!"
"Ale já nejsem jako ´všechny holky´ Jane, a dobrou noc!" zvedla se a důstojně odkráčela do ložnice s myšlenkou: "To je ale nána, stejně ji ale lituju jak může být zblázdněná do Siriuse".....
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sonasoni sonasoni | 9. května 2007 v 17:52 | Reagovat

na mojem blogu je bleskovka a každý dostává diplom!!! určitě se tam podívejte!!!

2 Jane.s. Jane.s. | 10. května 2007 v 20:19 | Reagovat

super rychle další

3 žafička žafička | Web | 14. května 2007 v 19:51 | Reagovat

na mém blogu začal už soutěž o nejlepší blog - květen 2007 ve které jsi zapojen/a.

Tak pokud chceš, sežeň si hlasy ať se co nejlíp umístíš :)

V rubrice - bleskovky, diplomy a karty > - > o nej blog

4 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 7. června 2007 v 19:40 | Reagovat

nádhera! opravdu nádhera

5 martina martina | 11. června 2007 v 14:21 | Reagovat

romantika

6 Grencle Grencle | Web | 16. června 2007 v 12:34 | Reagovat

heeej...víš, že to docela ujde...vypadá to zajímavě..sice jsem ještě nikdy neviděla kluka, jak by se honil za holkou jako jelen:-))) ale to máš jedno...to cos chtěla naznačit jsi tím nazančila, takže je to úplně jedno...vypadá to hezky

7 Tess Tess | Web | 7. července 2007 v 18:46 | Reagovat

Ale jo, je to pěkný. Řekla bych sice, že ta Mellisa je hotová Mary Sue, ale co...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama