6. kapitola: Urovnání

9. srpna 2007 v 17:34 | Estelia |  Život jde dál
Ha, nová kapča, toho slaďaku, jak někteří podotkli:o)))
chybičky pls neberte v potaz..........taky mocky prosim o komenty.....díky
***Estelia***

To, že spolu chodí Mellisa Dowenová a Remus Lupin se rozneslo rychlostí požáru. Většina jim to celkem přála, ale někteří se hodně naštvali. Hlavně Sirius, který nepřenesl přes srdce, že ho Rem předběhnul se díky tomu přestal s ním bavit. Jednou to ale vyvrcholilo tím, že Sirius už to nesnesl a vybuchl vzteky:
"Lupine, já tě nesnáším, přebrals mi holku, víš o tom?" začal rozzuřeně. Lupin, kterého to taky dopálilo, na tu skvělou hádku přistoupil.
"Jo vážně? Že o tom nevím, neviděl sem, že byste spolu chodili, což ani neumíš! Jenom sem viděl, jak ji pořád nadbíháš jako každé druhé ve škole!"
Ale já Mellisu miluju, chápeš to? Ne jako ty ostatní kačeny se kterými jsem si začal!"
Jasně, a jak by to dopadlo. Mel by se později stala jedna z těch, které podlehly tomu Blackovi, co? Ale já nedovolím aby si Mel ublížil!" vyhrkl rozzuřeně. Potom se ozval James, kterého už štvala ta hádka.
"Můžete být už sakra ticho?! Jako by sis nemohl najít jinou holku Tichošlápku. Když tě Dowenová nechce a chodí s Náměsíčníkem, tak se ani nedivím. Stejně by to dopadlo, jak to Rem říkal.A on má taky právo na trochu toho štěstí, nemyslíš?" a vrhl na Blacka hnusný pohled.
"Takže ty si na straně Lupina?" zašlebil se naštvaně.
"Ne, nejsem na žádný straně abys věděl. Jenže si myslím, že si Mel zaslouží víc Rem než ty, Siriusi." Ten akorát naštvaně odkráčel.
"Díky Jamesi."
"Neděkuj, stejně sem to dělal proto, že mě štvala ta blbá hádka. "Jak mimino, ten Tichošlápek" dodal si pro sebe šeptem, povzdechl si a začal si pohrávat se Zlatonkou, kterou vzal z famfrpálové bedny, aby se uklidnil. Nikdo ze trojky si nevšiml, že je někdo pozoruje......a kdo to byl??? No jistě, přece Lillyan:))). Teď pro změnu zamyšleně pozorovala Pottera. Asi nebude zas tak arogantní, jak sem si myslela, vstala a šla do ložnic.
***
Pomalu se blížil konec listopadu a Sirius, jakožto Black, byl přece jen trochu víc sobecký. A proto se teď nebavil ani s Remem ani s Jamesem, jenom s Petrem. Ale začalo mu to líst krkem, ne že by byl Červíček nějak otravný, právě že záhadně nebyl. Dokonce se začal občas někde vytrácet. Chyběl mu Dvanácterák a Náměsíčník, i když si to nechtěl přiznat. Poprvé s nimi nebyl na jejich úplňkové toulce. Jednou večer to už opravdu nevydržel a šel za Remusem, který četl nějakou knížku. "Víš" začal Sirius váhavě, "já bych se chtěl omluvit, za to, jak sem se choval. Já, no, je pravda, že se mi Mellisa líbí víc než ostatní holky. Ale ty si můj kamarád a no, James měl pravdu. Nejvíc mě asi naštvalo to, že si vybrala tebe a ne mě..."
"..Bolestivý zásah tvého ega" zasmál se Rem.
"Asi nějak tak Náměsíčníku." zašklebil se Tichošlápek "Přátelé?"
"Přátelé" pokýval Rem hlavou a stiskl nabízenou Siriusovu ruku.
***
Mellisa byla s Remem v knihovně a psali společně úkoly. I když spolu chodily, svého zvyku se nevzdali. Zas, po nějaké chvíli se Remus ozval: "Melliso?" začal nesměle.
"Ano Reme?" zeptala se ho takovým povzbuzujícím tónem, proto Rem pokračoval.
"Víš Mel, zítra musím jet za svou nemocnou matkou, takže tady nebudu asi tři dny, nevadí?"
"To víš, že ne. Zdraví tvojí mamky je důležité." zasmála se.
"Jo to je." povzdychl si smutně Rem.
***
Pomalu se blížily Vánoce a začínala předvánoční nákupní horečka. Mellisa si lámala hlavu, co koupit Remusovi za dárek. Rodičům a Jane už měla: mamce koupila saténový tmavomodrý šátek vyšívaný třpitivou nití a taťkovi kouzelný kapesní nožík, s mnoha funkcemi. Jane koupila také šátek, ale tmavě hnědý, který ji ladil k očím. Ale s problémem, jaký koupit dárek Remusovi, se prostě někomu svěřit. Samozdřejmě, že se svěřila Jane. Ta od té doby, kdy chodila s Jonathanem se úplně změnila. Už si každé ráno nenatáčela lokny a měla více porozumění než dřív. Prostě nejlepší kamarádka.
"Jasně, že pomůžu, ale ty pomůžeš mě. Taky absolutně nevim, co koupit." souhlasila Jane. Pak si už povídali o všem možném.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 III III | 9. srpna 2007 v 19:07 | Reagovat

Nádhera

2 Jane.s. Jane.s. | Web | 9. srpna 2007 v 21:24 | Reagovat

juj tahle kapča je o mnoho lepší než ty předchozí ! teda ty byly taky úžasné ale tahle je ze všech nej ! Už se těším na další ! :-)

3 Jane.s. Jane.s. | Web | 13. srpna 2007 v 11:38 | Reagovat

Jéé teďka jsem to přečetla znovu a je to bomba. Jak ty to děláš, že píšeš tak krásné povídky ? :-)

4 Estelia Estelia | 13. srpna 2007 v 20:13 | Reagovat

já a krásný powídky?:D tak to bych se mohla s tebou hádat, ale jinak děkuju:)))

5 Jane.s. Jane.s. | Web | 13. srpna 2007 v 21:58 | Reagovat

nz...ráda dělám radost lidem. Já už chcu další díl ! :-(

6 Ewilan Ewilan | Web | 20. srpna 2007 v 17:55 | Reagovat

waooo!!! tak ted jsem teprave docetla vsechny kapitoly a jsem nadsena! mas to originalni s tim remusem a tou melisou! je to skvely, pises nadherne! pokracuj dal, nejak jsem se do te povidky zarala:-D

7 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 27. listopadu 2007 v 12:00 | Reagovat

Je to moc pěkný... :) jsem zvědavá, jestli se dozví, že je Lupin vlkodlakem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama