4. kapitola

19. května 2008 v 15:46 | Estelia |  Napříč temnotou
Po dlouhém čekání jste se dočkali přidávám konečně (!) novou kapitola, snad si ji užijete (i když fakt nevím).
***Vaše Estelia***

4. kapitola
Skřítka Hermionu upravila a ustrojila do černého smrtijedského hábitu, a pak s tichým lupnutím zmizela.
Mezitím v jiné části hradu klečel před Pánem Zla jeden z jeho nejvěrnějších...
"Pane, je dobrý nápad, aby vám ta šmejdka Grangerová sloužila? Nepokusí se vás zradit nebo vám odporovat?"
"Ale samozřejmě, Severusi." odpověděl slizce Voldemort. "Proto jsem tě zavolal. Budeš na ni dohlížet a o všem mě informovat. Bude zábavné sledovat o jaké mrzké kroky se Hermiona pokusí."
"Jistě, můj Pane." odpověděl s kamenným výrazem ve tváři Snape. Ale jen při pomyšlení na to, jak bude muset dohlížet na tu šprtku Grangerovou se mu vkrádal do obličeje znechucený úšklebek. S úklonou vycouval z místnosti a svižným krokem, který se rozléhal chodbou, se vydal pro "budoucí služebnici Pána Zla".
Potichu otevřel dveře, kde byla Hermiona a posměšně řekl: "Je čas Grangerová, nebo jste si to snad rozmyslela?" na tváři mu hrál krutý úsměšek. Mione však nic neřekla, pouze vstala a prošla kolem něj jako by už nikdy neměla spatřit světlo světa, zlomená a shrbená. Ale přece cestou ho stačila propíchnout ledovým pohledem.
Další kroky, které se rozléhaly chodbou, teď to však znělo zlověstněji. Hermioně se zdálo, že i stěny se šklebí tomu k čemu se rozhodla, jako by jí říkaly, že bude zbytečné se v budoucnu o něco proti Voldemortovi pokoušet, ale přece šla, už nemohla ustoupit z cesty. Po nějaké době znovu stanula před těmi děsivými dveřmi, které spatřila teprve před pár hodinami. Zase se sami od sebe otevřely a za nimi byli snad už všichni Smrtijedi a v jejich čele Voldemort. Hermiona polkla. Vyšla potichu za Snapem, který se po chvíli zařadil na své místo. Voldemort povstal:
"Tak konečně se stane Hermiona Grangerová jedním z nás." začal s posměšným úšklebkem a dal velký důraz na její jméno.
"Ale dříve než se k nám připojíš....přiveďte ji!" přikázal a jeden ze Smrtijedů odešel postraními dveřmi. Po chvíli přivedl Ginny.
"I když není vhodné, aby ta krvezrádkyně viděla zasvěcovací rituál," řekl s ledabylým obracením hůlky, "myslím, že bude zajímavé vidět, jak se její kamarádka přidává na správnou stranu." pár Smrtijedů se uchechtlo, ale Ginny pozorovala Mione smutným pohledem.
"Přistup." přikázal Pán Zla Hermioně, která poslechla. Voldemort zamířil hůlkou na její obnažené levé předloktí.
"Přísaháš, že budeš věrně sloužit mně, Pánu Zla a Zmijozelova dědice?"
"Tak přísahám."
"Přísaháš, že nezradíš mne, Pána Zla a Zmijozelova dědice?" Hermiona se drobátko zarazila, ale pak:
"Tak přísahám."
"Přísaháš, že nebudeš milosrdná ke mudlům, krvezrádcům a jiné špíně kouzelnického společenství?" položil poslední otázku. Ginny sebou prudce škubla a potichu vzdychla.
"Tak přísahám."vydechla Hermiona a vzápětí bolestně sykla. Jedovatě zelené a stříbrné paprsky světla ji zasáhly předloktí a vzápětí se ztvarovaly do tvaru lebky, které z úst čouhal had - znaku Voldemortových přisluhovačů.
"Nyní jsi jednou z nás. Zařaď se!" nařídil Pán a Mione pokorně poslechla. "A jelikož já své sliby plním, tak teď pošlu tu krvezrádkyni zpět, i když jsem zvědav, jak dlouho vydrží naživu." dořekl poslední slova s děsivým úšklebkem. Pokynul rukou a Smrtijed, který držel Ginny předstoupil. Obě nejlepší přítelkyně na sebe naposled pohlédly se smutnými úsměvy. I když u Ginny tam byla i špetka pochopení. Najednou zmizela se stříbrnými paprsky pryč. To bylo naposled, kdy se Ginny a Hermiona viděly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maeko Maeko | Web | 19. května 2008 v 16:42 | Reagovat

Moc hezké.:)

2 Marki Marki | Web | 20. května 2008 v 14:43 | Reagovat

krásné, ale smutné.... :( podpořilo to ještě víc mou nynější náladu.... doufám, že brzy přidáš další kapitolu :)

3 volopich volopich | 8. srpna 2008 v 0:20 | Reagovat

dooost huste. moc sa mi to paci. dalsiu kapcu!

4 B-Jane B-Jane | 29. listopadu 2008 v 21:06 | Reagovat

Krásný! To je jako konec?

5 Estelia Estelia | 27. prosince 2008 v 20:29 | Reagovat

jistě,že není... ale poslední budou se toho hodně sype a HP fanfiction už pro mne není zas tak prioritou, jak se zdá ....takže opravdu nwm, kdy uveřejním pokračování

6 Cookie Monster Cookie Monster | Web | 12. února 2012 v 19:43 | Reagovat

A to se mi to tak líbilo :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama