7. Geniálně neproveditelný plán

14. června 2008 v 17:59 | Estelia |  Zázraky se dějí. Nebo ne?
Nová kapitola!! *radujme se, veselme se*
Upřímně jsem šťastná, jak blecha, že jsme konečně dopsaly s milou Maeko (alias Abnormal) tuto kapitolu. Snad si ji užijete. Můžu jen říct, že možná (aspoň teď) zrychlíme....
Jo a komenty prosím!
***Estelia***

Zázraky se dějí. nebo ne?
7. kapitola
Geniálně neproveditelný plán
Ráno se dívky vzbudily velmi brzy (volejte sláva a tři dny se radujte). I když není se čemu divit, byl Boží hod a rozdávaly se dárky. Jane vyletěla z postele jak Schumacher z depa a přiskočila k Luciině posteli.
"Vstávej, má drahá přítelkyně, budou dárky!"zatřásla s ní Jane, ale pak posmutněla. Ony přece žádné dárky nedostanou. Smutně sklouzla pohledem k nohám své postele...A začala se smát. Uviděla totiž hromádku asi pěti dárků. Radostně k nim přiběhla a začala trhat obal na jednom z nich.
"Týý vole! Kdes to vzala?"ptala se nevěřícně Lucy. Pak si všimla svých dárků a už se neptala a začala také rozbalovat.
Shrnuto a podtrženo: Jane dostala Lexikon přísad do lektvarů od Hermiony, zelený bleskobrk od Rona, šálu v Nebelvírských barvách (Jelikož její původní padla za oběť vánočních oslav, jelikož ji Zmijozelští zapálili místo svíčky na vánočním stromečku a strašně se tomu smáli. Když Jane poté jednoduchým zaklínadlem zapálila je, už se nesmáli.) od Harryho a od Lucy knihu Sto způsobů, jak zničit své nepřátele. Poslední balíček obsahoval rudý šátek. Na přiloženém lístečku stála dvě slova, která Jane totálně vytočila. Draco Malfoy. Ten nemožný pakouš jí dal dárek a ona jemu ne. No co, jeho škoda.
Nyní přejděme k tomu, co ze sevření balícího papíru osvobodila Lucy. Lexikon užitečných kouzel od Hermiony, růžový bleskobrk od Rona, lahvičku lektvaru proti bolení hlavy od Harryho, Jane jí věnovala knihu Tisíc rad, jak eliminovat škodlivý hmyz (Jane zaujala hlavně zvlášť věnovaná kapitola Tlustočervům - Zabini, těš se!) a poslední dárek byl od.......................chvilka napětí.......................George Weasleyho! Daroval jí sadu Děsivých dělobuchů se vzkazem, aby zanesla trochu zábavy do Filchova všedního života. Nad tím se Lucy pousmála.
O pár desítek minut později už dívky scházely z ložnic do Společensky, kde na ně čekal Harry. Měl ve tváři ustaraný výraz a vypadalo to, že jim potřebuje něco nutně říct.
"Dík za tu šálu, Harry."usmála se Jane, ale ani to Harrymu na náladě nepřidalo.
"Pojďte, prosím vás, se mnou. Musím vám něco říct."promluvil Harry a s povzdechem se vydal do Komnaty nejvyšší potřeby. Jane s Lucy se na sebe nechápavě podívaly a pak se vydaly za Chlapcem-který-přežil-aby-byl-následně-psychicky-zdeptán-Jane-a-Lucy.
Vešli do Komnaty. Když se Lucy usadila do křesla, na stole se objevila Kamasutra.
"Já zapomněla poslat Sevímu jeho dárek!"praštila se Lucy do čela, popadla Kamasutru a utíkala do Sovince. Zbylí dva si povzdechli a čekali, až se Lucy vrátí.
Byla zpátky do deseti minut celá uřícená, ale spokojená.
"Ta sova to Severusovi donese při snídani."vilně se usmála. "To bude velmi zajímavé."
"To bude. A teď, Harry, co jsi nám to chtěl říct?"obrátila se Jane k Harrymu.
"Víte...Já...Já jsem...Totiž...Já jsem..."začal koktat Harry.
"Ale Harry, to přece vůbec nevadí."spráskla ruce Lucy. Jane Harryho chlácholivě objala kolem ramen.
"Ano, vůbec nám nevadí, že jsi gay."řekla Jane.
"Musíš jít prostě za svým srdcem."dodala Lucy.
"Já nejsem GAY!"zvolal pohoršeně Harry a zhnuseně si obě přeměřil pohledem.
"NE?!?!"vykřikly dívky současně nevěřícně.
"Ne. A byl bych rád, kdybyste mně už konečně poslouchaly."zavrčel. Jane a Lucy jen neurčitě přikývly. "Chtěl jsem vám říct o...o Viteálech. Jsou to takové..."začal vysvětlovat Harry. Jeho výklad trval asi hodinu, než jim Harry dopodrobna vylíčil všechno, co zatím s Ronem a Hermionou zjistili. Jane a Lucy už to všechno sice znaly, ale i tak si to poslechly, i když Lucy s větší dávkou netrpělivosti.
"Aha. Takže teď musíme najít ten pravý medailonek."pronesla vědoucně Jane a poškrábala se na hlavě.
"Není už náhodou zničený?"zeptala se Lucy, ale Jane ji za to kopla do kotníku.
"Ne."odpověděl Harry a nedůvěřivě na Lucy pohlédl.
"Aha."řekla Jane.
Poté se vydali na snídani. Nu a co se nestal. Cestou nepotkali nikoho jiného, než Draca Malfoye spolu s Crabbem a Goylem. Draco se přiblížil k Jane.
"Díky za ty růžový tanga."řekl.
"Ty nebyly ode mě."řekla odměřeně Jane.
"Cože? Tak to nebyl vtip, když se pod to podepsal Filch?!"zděsil se Draco. "A já je mám zrovna na sobě! Áááááááááááááááááááá!"zařval a rozeběhl se zpátky do sklepení, Crabbe a Goyl ho následovali.
"Viděly jste to?"zeptal se nevěřícně Harry.
"Ne. Ty tanga měl přece pod hábitem."řekla Lucy.
"Já nemyslím tanga! Myslím ten medailon!"zavrčel Harry.
"Jo, aha! On nějaký měl?"zeptala se Jane.
"Jo. Myslím, že přesně ten, který hledáme!"rozzářil se Harry. Jane a Lucy se usmály.
"Aha, takže už jen musíme vymyslet plán, jak náš medailonek získat!"zaplesala Jane.
"Už to mám! Jane ho někde zatáhne a za odměnu si "vezme" ten medailon!"navrhla Lucy.
"Ne! Za prvé, ze znásilnění se nebere odměna a za druhé, na toho vola už bych nikdy v životě nešáhla."odfrkla si pohoršeně Jane.
"Musíme vymyslet něco konstruktivního."přerušil začínající hádku Harry. Nakonec se dohodli, že to vyřeší až po snídani.
Usadili se ke stolu. Nakonec se ukázalo, že dorazili v pravý čas. Sevímu zrovna přišel Lucyin dárek. Seděl u stolu a bavil se s MacGonagallovou, když před něj sova shodila Kamasutru. Zrovna pil čaj, když si toho všiml. Jeho reakce byla k nezaplacení. Severus vyprskl čaj, který ladným obloukem přeletěl vzdálenost asi půl metru a přistál na McGonagallové a poté zrudl (nešlo poznat jestli zlostí nebo studem). To, že následoval záchvat smíchu snad ani nemusíme psát.
"Už to mám!"vykřikla Jane a vítězoslavně zapíchla vidličku do vánočního pudingu. "Vymyslela jsem geniální plán na to, jak to získat."řekla s čertovským úsměvem.
"No fuj! Vy perverzáci!"ozval se někdo z Mrzimoru sedící poblíž a odsedl si o kus dál.
"Jaký?"zeptal se dychtivě Harry a naklonil se přes stůl blíž k Jane.
"No, stačí uvařit mnoholičný lektvar a bude to! Proměníme se v někoho ze Zmijozelu, infiltrujeme se do jejich společenské místnosti, šlohneme tu cetku a máme vyhráno!"pronesla šeptem Jane a zatvářila se hrdě. Harry se zamračil.
"To je neproveditelné. Příprava Mnoholičného lektvaru zabere měsíc. To se nedá stihnout ze vánoční prázdniny a když už tu budou ostatní studenti, taky to bude špatný. Bude tu moc lidí, kteří by nás mohli prokouknout."zamítl plán radikálně Harry.
"Nějaký jiný návrh?"zeptala se Lucy. Jane a Harry mlčeli, z čehož usoudila, že žádný nápad nemají.
"Tak se podíváme do knihovny."navrhla Jane. "To by v tom byl Voldy v bikinách, abychom něco nenašli!"
"On v tom Voldy vlastně je. Jen ty bikiny si nějak zapomněl."dodala přemýšlivě Lucy.
Po snídani se tedy sebrali a zamířili do knihovny. A tam začali hledat a hledat a hledat a hledat a...Však víte.
"Ááááááááááá!"zařvala najednou pronikavě Lucy.
"Co je? Našla jsi něco?"vyhrkla dychtivě Jane.
"Ne. Jen jsem spadla ze židle."odpověděla jí ublíženě Lucy a zvedala se ze země. Harry si povzdechl. Tohle bude ještě těžké. Pohled mu padl na jednu knihu na polici opodál. Zamyšleně vstal a přešel k onomu regálu. Vzal knihu a otevřel ji. Putování s Trolly, stálo tam, jakožto název první kapitoly. Harry si povzdechl. Jeho přirozená dedukce už zase zklamala. Naštvaně knihou mrskl na její původní místo. Asi do toho vložil moc síly, protože se celý regál mohutně zakymácel a z úplně horní police vypadla těžká kniha vázaná v kůži. Padala a padala, až přistála na Harryho hlavě. Ten se v bezvědomí sesunul k zemi a ani nestačil vykřiknout.
"Merline! Ono ho to zabilo!"vyjekla Jane a obě kamarádky přispěchaly k Harrymu.
"No tak, Potty, prober se!"řekla Lucy a vstřelila Nebelvírovi facku. Ten sebou škubl a pomalu otevřel oči.
"Co se stalo?"zeptal se vyjeveně a pokusil se postavit, načež zasyčel bolestí a chytl se za zátylek.
"Omráčila tě tahle kniha, když ti spadla na hlavu."řekla Jane a zvedla výše zmíněnou knihu ze země. Obrátila ji hřbetem vzhůru a přečetla nahlas název. "Lektváry nejmocnější II. - Nová edice. Páni! To je nejspíš to, co potřebujeme!"zaradovala se Jane.
Jane radostně popadla knihu a už si to všichni tři hnali ke Komnatě nejvyšší potřeby. Cestou Lucy omylem (?) nakopla paní Norissovou, které ještě zůstala její vánoční výstroj skládající se z rohů a oblečku, a ta se s vyděšeným mňučením skutálela po schodech ze sedmého patra až do přízemí. po tomto zásahu se její životy nejspíš zredukovaly na nulu.
Zavřeli se v Komnatě, která se uzpůsobila jako laboratoř na výrobu lektvarů.
"V té knize něco musí být, protože jestli ne a tím pádem jsme se plahočili až do sedmého patra zbytečně, tak si něco udělám."zavrčela výhružně Jane.
"A co?"ozvalo se Luciino morbidní já.
"Udělám si kyj a praštím někoho po hlavě! Třeba Norissku!"vykřikla bojovně Jane a hodila knihu po Harry, který ji taktak stačil zachytit.
"Sorry že ti kazím iluze, ale eliminace paní Norissové dělám já!"odpověděla Lucy a frajersky si založila ruce na prsou.
"No jo..."zamručela zklamaně Jane a vytrhla Harrymu knihu. Položila ji na desku pracovního stolu a začala hledat obsah. "Tady je to!"vykřikla vzápětí šťastně. "Lektvar přeměny v bytosti živé či neživé. Strana 323." Jane pohotově začala listovat, až narazila na příslušnou stránku.
"Přečti, co to dělá."řekl Harry a Jane přikývla.
"Lektvar přeměny v bytosti živé či neživé je silný koncentrát. Nehodí se pro kardiaky a osoby s dýchacími potížemi."přečetla Jane.
"To jsem vědět nechtěl."zabručel Harry. "Myslel jsem, co se nám stane, až to vypijeme."
"K tomu jsem se právě chtěla dobrat."sjela ho pohledem Jane a pokračovala. "Přeměna proběhne v jakoukoli bytost nebo věc, jejíž část do lektvaru přidáte." Zbytek textu Jane bleskově proletěla očima a řekla: "Dál už se tu nic zvláštního nepíše. Funguje to na principu Mnoholičného lektvaru, akorát to nepřeměňuje jen v člověka, ale i v jiné bytosti. Bohužel není stanoveno, jak dlouho to bude působit. Na někoho to může působit deset minut, na někom třeba i týden. Ale víc jak týden nebylo nikde zaznamenáno."
"Hm, to potěší. Je to riskantní. Nechce se mi pobíhat po škole přeměněná v nějakého Zmijozeláka celý týden."řekla Lucy. "Jak dlouho trvá příprava?"
"Je tu napsáno, že se to má vařit hodinu, pak deset hodin odstát a nemíchat, pak ještě hodinu povařit...Asi dvanáct hodin, pokud to půjde dobře. Tedy, pokud nám to nevybouchne, nebo tak."pronesla chmurně Jane.
Jane přečetla nahlas seznam přísad, které se díky činnosti Komnaty začaly objevovat postupně seřazené na desce stolu a poté se ti tři dali do vaření.
- O dvě hodiny později -
"Tak, docela se nám to povedlo."řekla spokojeně Jane a mnula si ruce.
"Jo, pokud nepočítáš ten prvotní výbuch, který mně málem zabil."zavrčel nepřátelsky Harry a třel si bouli na hlavě, kterou se marně snažil zamaskovat kouzlem.
nebuď tak nerudný, je to pro vyšší dobro světa!"řekla Lucy a praštila Harryho po bouli.
"Aúúú! Ty sadisto!"obvinil Harry Lucy.
"Tak si zvykej! Je tu stále pravděpodobnost, že umřeš krutou a bolestivou smrtí v rukou Voldyho!"opáčila naštvaně Lucy a dala si ruce v bok.
"Jo. A ona pravděpodobnost se s každým vaším debilním nápadem stále zvyšuje."zavrčel znovu Harry, ale naštěstí už byl dál zticha.
"No, teď to musíme nechat deset hodin odstát, čili si mezitím můžeme jít sehnat části lidí ze Zmijozel."řekla Jane.
"Jo! Usekneme Goylovi hlavu!"vykřikla šťastně Lucy, v níž se její morbidní já opět probudilo k životu.
"Tak jdem."souhlasil Harry a všichni tři se odebrali směrem ke sklepení. A tak začal Hon na Zmijozeláky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marki Marki | Web | 15. června 2008 v 11:03 | Reagovat

nevím co k tomuhle dodat... opravdu skvělá kapitolka, hlavně to se Seviem :D:D:D:D:D mamka si myslela, že jsem se zbláznila, když slyšela samé výbuchy smíchu.... co jak nejdřív další pokračování!!!!

2 Jane245 ------- Ami Jane Jane245 ------- Ami Jane | Web | 15. června 2008 v 13:56 | Reagovat

Takže jsem zpátky s novou přezdívkou i novým blogem! Chci se omluvit všem svým SB za mou dlouhou nepřítomnost, ale jinak to nešlo a chtěla bych tě poprosit o nové spřátelení na mé stránce! Vaše smutná Jane245 alias Ami Jane

3 Lusi Lusi | Web | 15. června 2008 v 20:50 | Reagovat

to je bezvadný,prosím rychle dalšíí já už se nemůžu dočkat !

4 Kassiel Kassiel | E-mail | Web | 16. června 2008 v 14:35 | Reagovat

HAHAHA fakt super, píšete jednu z mála povídek kde je HP aspoň trochu normální. Těšim se na další.

5 Pája Pája | 18. června 2008 v 17:34 | Reagovat

Přečetla jsem si poprvé jednu z tvých(respekt.vašich)povídek a musím říct,že dobrý... :D... a to se ví, že jsem se nejvíc smála Seviemu... :D :D.

6 Maeko Maeko | Web | 20. června 2008 v 20:00 | Reagovat

Tolik chvály...Jen abysme z toho neusnuly na vavřínech, co Estel? *mrk*

7 MarryT MarryT | Web | 4. srpna 2008 v 20:29 | Reagovat

Celkem pěkný ----- nejlepší tanga od Filche ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama