10. Obrýlené trio znovu zasahuje

11. října 2008 v 18:57 | Estelia |  Zázraky se dějí. Nebo ne?
Radujte se a zase budte štastní! Estel se hlásí a omlouvá se, že se neozvala tak dlouho. Ale aspon zveřejnuji další kapitolu (ještě jednou dík Abnormal!), tak si ji užijte a mějte ne paměti, že jedenáctá se potáhne, bo není ještě dopsaná a kdoví, kdy se najde čas. Tak se prosím nezlobte a mně nezbývá než popřát příjemné počtení!!!
***Estelia***

Zázraky se ději. Nebo ne?


10.kapitola
Obrýlené Trio znovu zasahuje

Jelikož byl minulý den velmi vyčerpávající, naši hrdinové se vzbudili až v době kolem oběda. Jako první otevřela oči Jane.
"Aúúú..."zasténala, celá rozlámaná z toho, jak usnula na zemi a ležela celou noc na Harryho pravačce. První co zjistila bylo, že je jí hábit nějak velký. Chvíli trvalo, než si vybavila všechny včerejší události a zběžně přistoupila ke stěna, na které se jako na povel objevilo zrcadlo.
"Konečně vypadám normálně!"vydechla šťastně. Nikdy si o sobě nemyslela, že je kdoví jak hezká, ale v porovnání s Millicent byla hotová krasavice.
Uslyšela dvojité bolestné syknutí, jak se probudila Lucy a Harry.
"Moje ruka!"zaúpěl Harry a třel si bolavou paži, která měla tu čest nést na sobě po celou noc váhu Jane. Lucy vstala a poškrábala se na hlavě. Uviděla Jane stojící u zrcadla a to ji probralo.
"Já už zase vypadám normálně!"vykřikla šťastně a rozutíkala se k zrcadlu. Odstrčila Jane, aby se mohla pokochat tím, že už konečně nevypadá jako Zabini. Harry taktéž s námahou vstala došoural se k zrcadlu.
"Díky Merlinovi!"vydechl úlevně, když spatřil své černé rozcuchané vlasy, starou dobrou jizvu a hlavně chlapecké tělo.
"Kolik je hodin?"zeptala se Lucy. Hned na to se na zdi objevily hodiny a všichni tři na ně pohlédli.
"Půl jedné." odvětil Harry.
"Zmeškáme oběd!"vykřikla Lucy zděšeně. Proto se všichni urychleně vydali na oběd. Zbyla na ně poslední volná místa u stolu, protože ostatní studenti už spokojeně přežvykovali.
"Vypadáš unaveně, Harry."přihopkala k Harrymu Romilda Vaneová.
"To se ti jen zdá."namítl Harry, i když jeho kruhy pod očima mluvily za vše. I přesto, že spali dlouho byli unavení. Ono, pracovní odpoledne bylo holt pracovní odpoledne. Romilda se ale nedala odbýt.
"Všimla jsem si, že ty a tvé...nové kamarádky jste nebyli přes noc na koleji."řekla Romilda a podezřívavě si přeměřila Jane a Lucy.
"To se ti asi jen zdálo."namítl Harry. "Měj se hezky, Romildo." Mladší dívčina naštěstí nebyla až tak blbá, aby z Harryho poslední věty nepochopila, že se má prostě sebrat a vypadnout. S hlasitým odfrknutím odkráčela zpět ke svým kamarádkám.
"Teda."hvízdla obdivně Lucy.
"Tys jí to teda nandal."dodala významně Jane. Harry pouze otráveně mávnul rukou.
"Dneska na ní opravdu nemám náladu."sykl a dál se cpal řízkem s brambory. Jane si na talíř naložila taky řízek, ale s hranolkami Lucy se už asi pět minut cpala kuřecími křidélky.
Po obědě zamířili do knihovny, protože se Jane rozhodla, že by se měli podívat po nějaké knize, kde by byla zmínky o tom, jak nejlépe se dá užit silvestrovská párty.
"Myslím, že nic takového tam nebude."pronesl skepticky Harry.
"Za pokus to stojí."oponovala Jane.
"Proč bysme si měli užívat párty podle knížky?"nechápala Lucy.
"No, třeba tam budou dobré rady jak poslat kočku na měsíc..."zamyslela se Jane.
"Poslat kočku na měsíc?! Tak to jdeme hledat!"nadchla se pro věc Lucy a ráznými kroky zamířila ke knihovně.
V knihovně strávili několik hodin. Ke konci se už ani nezajímali o knihy, ale o Zabiniho. Ten si četl v koutě a nechápal, proč se mu smějí tak, že se málem dusí. Když se do sytosti nasmáli, vydali se loudavým tempem do kuchyně, jelikož se Harry rozhodl navštívit Dobbyho. Když dorazili k obrazu, Harry polechtal hrušku, která se proměnila v kliku a tak mohli vejít.
"Pan Harry Potter!"vypískl Dobby, kterého naše trojka poznala okamžitě, neboť měl na hlavě barevný silvestrovský klobouček a na nohou ponožky, samozřejmě každou jinou.
"Ahoj Dobby."usmál s Harry.
"Ahoj."zamumlaly současně dívky.
"Jak se máš?"pokračoval Harry a usadil se na okraj stolu. Jane postávala vedle Haryho a prohlížela si místnost, v níž se nacházeli. Naproti tomu Lucy začala nenápadně šmejdit. Postupně pročesávala police s různými ingrediencemi a hledala něco, co by jí chutnalo. Nakonec ale objevila něco mnohem lepšího.
"Pst! Jane!"sykla Lucy, aby upoutala pozornost své kamarádky. Ta se na ni otočila.
"Co?"sykla nenápadně, aby si jich nevšimli Dobby, ostatní domácí skřítkové nebo Harry.
"Pojď sem!"zašeptala Lucy a naznačila rukou, aby přišla blíž. Jane se odplížila až k Lucy. "Koukej."pronesla pyšně brunetka a ukázala na velikou bednu s nápisem Ohnivá Whisky. Jane se objevily jiskřičky v očích.
"Ty to chceš ukrást?"zeptala se nejistě kamarádky.
"Ne. Jen vypůjčit. Flašky potom můžem vrátit."odpověděla Lucy a tím bylo ujednáno. Vytáhla hůlku a pomocí zmenšovacího kouzla zmenšila bednu do velikosti krabičky sirek, kterou pak strčila do kapsy.
"Myslím, že tenhle Silvestr bude zajímavý." Jane se ďábelsky usmála. Pak se otočila k Harrymu. "Nepůjdeme už?"
"Tak jo."souhlasil neochotně Harry, seskočil ze stolu a všichni tři společně odešli.
Poté, co dorazili do prázdné společenské místnosti (jelikož všichni se aktivně účastnili příprav Silvestrovské párty), Lucy vytáhla minibedýnku Ohnivé whisky a ukázala ji Harrymu.
"To jste ukradly?"zeptal se podezřívavě Harry.
"Ne, jen vypůjčily. Lahve vrátíme."odvětila Lucy. Harrymu nezbývalo než si poraženecky povzdechnout.
"To máme na dnešní oslavu Nového roku!"zasmála se Jane.
"A to chcete vypít bednu Ohnivé Whisky?"řekl odměřeně Harry.
"No...Spíš dvě..."zapolemizovala Lucy.
"Ale počítejte s tím, že já pít nebudu!"ohradil se Harry.
"Však tě nikdo nenutí."mávla rukou Jane. Všichni tři se pak zavřeli v Komnatě nejvyšší potřeby, která byla uzpůsobena jako menší útulný obývací pokoj. Usadili se do křesel u krbu, v němž jasně plápolal oheň. Lucy položila bednu do rohu a zvětšila ji. Vytáhla tři lahve. jednu dala Jane, jednu si nechala a poslední hodila po Harrym. Ten ji taktak s odporem zachytil.
"Říkal jsem, že pít nebudu!"naštval se.
"Opravdu?"zeptala se zklamaně Lucy.
"Jo!"
- O hodinu později -


"Lalaláá..."bručel Harry a už po několikáté si přihnul Whisky.
"Neříkal jsi, že nebudeš -škyt- chlastat?"zeptala se Jane a taky se napila. Harry něco nesrozumitelného zamručel a podrbal se nesouhlasně na hlavě.
"Mám nápad!"řekla nadšeně Jane a vstala, načež ztratila rovnováhu a padla zpět do křesla.
"Jaký?"zeptala se Lucy.
"Půjdeme do Prasinek!"zvolala Jane, znovu vstala a tentokrát se už nějakým zázrakem udržela na nohou.
"Proč?"nechápal Harry a blbě se na Jane podíval.
"Nevím."pokrčila rameny Jane a vykročila vrávoravým krokem směrem ke dveřím.
"Tak jóóó..."zamručela Lucy. A tak ona i Harry následovali Jane, která už se potácela chodbou směrem ke schodišti.
"Maličkááá sůůůů. Husy páááásůůůů."prozpěvoval si Harry.
"Proč musí zpívat dycky, když je ožralej,"zeptala se Lucy a přihnula si z lahve Whisky, kterou neopomněla vzít s sebou. A tak se potáceli chodbami hradu dál, a dělali jen minimální hluk. Najednou se zpoza rohu vyřítil nějaký Havraspárský druhák a tryskem kolem nich proběhl, načež zmizel kdesi v dáli. Lucy si povšimla, že mu něco vypadlo z kapsy a tak to sebrala a pořádně si tu věc prohlédla.
"Hele! To je Raketová Raketka z Kratochvilných Kouzelnických Kejklí!"zachichotala se. "Norisska by se mohla proletět..."zauvažovala nahlas Lucy a poškrábala se na hlavě. "Co vy na to?"zeptala se svých společníků, ale ti nereagovali. Respektive, Jane píchala prstem do postaviček na obrazu a ty jí nadávaly, jenže to ji povzbuzovalo, takže je obtěžovala dál a hlasitě se smála. Harry seděl na zemi zády opřený o zeď a pobrukoval si Ovčáci čtveráci. Brýle měl nakřivo a chichotal se jako sociální pracovnice z E55.
"Zase mně ignorují."povzdechla si Lucy a pořádně si přihnula Whisky. "Já musím vlastně ještě najít Norissku!"plácla se do čela a pokračovala v cestě.
"Prooooč?"protáhl Harry a s námahou se postavil. Jane přestala obtěžovat postavičky a vydala se spolu s Harrym za Lucy.
Všichni tři se tiše plížili chodbami, s úmyslem se dostat do vstupní síně. Tedy, tiše asi není rozprávné slovo...
"Au! Co děláššš týýý volééé...-škyt-!"zařvala Jane, když vrazila do brnění a skácela se spolu s ním k zemi. Kopí, jež brnění třímalo v ruce zasáhlo tupou hranou lucy do zadku, takže spadla na zem a kryla si hlavu.
"Pozor! Mimozemšťani útočí!"řvala jako šílená. Harry to sledoval z povzdálí a přihnul si z flašky Whisky.
"Co já tady vlastně dělám...?"zamyslel se a následně si sám dopověděl. "Nevím."
"Zatraceně, já se na to...!"nadávala opileckým hlasem Jane a lezla zpod brnění.
"Proč musíte být vždycky tak hlučné..."zaťukal si prstem na čelo Harry a následně zařval: "MARRY MĚLA JEHŇÁTKO...!!!"
"Drž tlamu!"naštvala se Lucy a hnala se klopýtavým krokem k Harrymu, aby ho mohla něčím přetáhnout. Zakopla ale o brnění, které shodila Jane, takže se hradem rozlehla další salva zvuků padajícího železa a hlasitého klení. Tento hluk měl ovšem i jednu kladnou stránku. Odkudsi zpoza rohu vylezla paní Norissová.
"Čičí!"zvolala nadšeně Lucy. paní Norissová ztuhla v půlce pohybu. Konsternovaně hleděla na Lucy a v očích se jí zračilo zděšení. Rohy se jí od strachu celé natřásaly. Kočka se naježila, přikrčila na místě a začala prskat. Lucy v tu chvíli vytasila hůlku a namířila ji na nebohou kočku.
"Mdloby na tebe!"vykřikla a kočka omdlela.
"Chudák malá!"vykřikl plačtivě Harry.
"Ty Norissku lituješ?"otázala se překvapeně Jane a tázavě na něj pohlédla. Mladý Potter mávl rukou.
"Norissky ne! Ale chudáček lahvička!"vzlykl a hleděl na láhev Whisky, která mu vypadla z ruky a nyní ležela rozbitá na podlaze.
"Jdeme!"zavelela Lucy, která už ke kočce stihla kouzlem připevnit Raketku.
- O půl hodiny později -
Všichni tři se takřka bez úhony dostali do Vstupní síně. Z velké síně k nim doléhal jásot a hluk Silvestrovských oslav. Brána školy byla odemčená. Neměli čas zabývat se tím, proč není zamknuto a protáhli se bleskurychle ven na školní pozemky.
"Pápá čičí."řekla ironicky Lucy, škytla, zasmála se tomu a chystala se zapálit zápalnou šňůru Raketové Raketky. Paní Norissová, která už se stačila probrat hlasitě zamňoukala na poslední zoufalý protest.
"Počkej! Já ji chci zapálit!"vykřikl nadšeně Harry. Lucy už byla opilá, takže ani neprotestovala, jen blahosklonně pokynula rukou.
"Budiž."pronesla a přidržovala kočku, která se jí zmítala v rukou. Harry vytáhl hůlkou a kouzlem zapálil konec zápalné šňůry.
"Červená se line záře...!"zanotoval Harry a zasalutoval paní Norissové, která se už nezmítala, neboť byla smířena se svým osudem.
"Odpááááál!"zařvala Lucy a vyhodila kočku do vzduchu. Ozvalo se vyděšeně mňouknutí, jak zápalná šňůra dohořela a Raketka se dala do letu. Paní Norissová tudíž jedenkrát téměř světelnou rychlostí obkroužila hrad a zmizela jim z dohledu.
"Amen."šeptla Jane a doklopýtala k bráně, za níž se nacházela dobře známá cesta do Prasinek.
- O hodinu a několik pádů na zem později -


Tři přiopilé individua vešla do hostince u Prasečí hlavy.


"Hostinský! Tři vodky!"poručila si už ve dveřích Lucy. Jakmile je hostinský spatřil, začal zuřivě střídat barvy v obličeji. Jane si pomyslela, že vypadá jako chameleón.
"Zase VY???"zařval nepříčetně a přiřítil se k nim, doprovázen pohledy mnohých pochybných zákazníků tohoto "nóbl" podniku. "Vypadněte! Ať už vás tu nevidím!"zařval.
"Proooč?"protáhl Harry a nasadil výraz typu Jsem debil, ale skrývám to.
"Já jsem sice bratr Albuse Brumbála, ale šidit se nenechám."odsekl hostinský.
"Ale my vás přece neošidili...Myslím..."zapolemizovala Lucy roztržitě a rozhlížela se, čeho by se napila, neboť svou láhev Whisky někde ztratila.
"Vy! Vy!Vy! VY JEDNI!!!"rozzuřil se hostinský a naše trojka usoudila, že je ten nejvyšší čas na strategický ústup. Vyběhli z Prasečí hlavy a s šíleným záchvatem smíchu utíkali o několik stavení dál a tam se Harry sesunul na zem. Shodou okolností se zrovna nacházeli před Kratochvilnými Kouzelnickými Kejklemi. Harry nasadil přemýšlivý výraz a poškrábal se na hlavě.
"Neměli jsme kočku? Kde je naše kočka?"zeptal se zděšeně.
"Nevidíš? Už letí!"pronesla poeticky Lucy a ukázala prstem kdesi nad Zapovězený les, kde kroužila žlutá rozmazaná tečka.
"Co??? Kdo si dovolil takhle ubližovat nevinnému zvířátku???"obořil se na ně Harry.
"Harry, copak jsi zapomněl? Byls to ty, kdo ji zapaloval."odpověděla odměřeně Jane. Harry se znovu podrbal na hlavě.
"Aha."zkonstatoval.
"Já vám nevím..."začala pojednou Lucy a usadila se do sněhu, zády se opřela o dveře do krámu Freda a George. "Nějak se mi chce spát..." Jakmile to dořekla, zívla si a usnula.
Harry s Jane na sebe pohlédli.
"Já ji domů nepotáhnu!"řekl Harry a vydrápal se na nohy.
"Tak ji tu necháme."mávla rukou Jane. "Pojď, jdeme zpátky na hrad, třeba na nás ještě zbyl popcorn."
"Tak jo."souhlasil Harry.
Kráčeli bok po boku do kopce k hradu.
"Ale víš co, Jane?"řekl Harry a zívnul. "Já tě zbožňujuuu...." A objal Jane kolem ramen.
"Já tebe ne, ale nevadí..."škytla Jane a obětí opětovala. A tak se pomalu dohrabali až k hradu. Ostatní už venku čekali na ohňostroj a tak se oba nepozorovaně proplížili do hradu, s úmyslem dostat se někam, kde je postel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | Web | 11. října 2008 v 19:23 | Reagovat

Dobrý, no jo, co se dá dělat. Jí si teda počkám.

2 Verush;) Verush;) | Web | 11. října 2008 v 22:58 | Reagovat

Mám halušky!! Určitě je to tím marihuanovým ginem... Nebo mi dal někdo do jídla veselou houbu... To přece není možný...

Ale nejspíš teda asi jo. Kapča moc super. Jsem zvědavá na další....

3 Estelia Estelia | 12. října 2008 v 12:48 | Reagovat

:D .... je dobrej? ten marihuanový gin? Že bych ho vyzkoušela:))))

4 Verush;) Verush;) | Web | 12. října 2008 v 16:25 | Reagovat

eee já nevím (to je hláška z Červenýho trpaslík), ale squash cannabis je dobrej :D

5 Estelia Estelia | 13. října 2008 v 16:21 | Reagovat

myslela jsem to ze srandy, ale jinak i tak si nějak znalá :DDD

6 Verush;) Verush;) | Web | 13. října 2008 v 18:22 | Reagovat

:D:D jojo já se nezdám :D

7 Wrath Wrath | Web | 18. října 2008 v 18:59 | Reagovat

Kapitola povedená:-)

to Verush;) - ta hláška je dobrá

Ps: Jinak, nechceš spřátelit?

8 Estelia Estelia | 23. října 2008 v 17:51 | Reagovat

Wrath: jistě, proč ne..:)))...ale obávám se, že nebudu mít moc času detailně prošmejdit tvůj web - škola se dostane všude :((((

9 B-Jane B-Jane | 30. listopadu 2008 v 20:19 | Reagovat

Miluju tuhle povídku vždycky se u ní strašně pobavim!

10 Verush;) Verush;) | Web | 3. ledna 2009 v 21:43 | Reagovat

Ehm, ehm... Mám takový malounký nesmělounký dotázeček.. Bude další kapča???

11 Estelia Estelia | 4. ledna 2009 v 16:08 | Reagovat

T_T to kdybych věděla, s Abnormal se poslední dobou moc nestýkáme, protože každá nemáme čas. Chtěla bych pokračovat a moc, ale kdybych se ujala této povídky jenom já, myslím, že by kvalita dost klesla T_T

12 Verush;) Verush;) | Web | 6. ledna 2009 v 17:02 | Reagovat

Si myslím, že ne.. ;) Určitě jsi skvělá i jako samostatná spisovatelka :)

13 Suzan Suzan | Web | 13. ledna 2009 v 17:10 | Reagovat

Máš čas?Náladu?Chuť spoznať nových ľudí?Máš rada svet Harryho Pottera? Tak hľadáme práve Teba!

Zapoj sa aj ty do RPG hry na Rokforte.Stačí vyplniť registráciu , kúpiť si prútik , habity , knihy za body a študuješ na Rokfortskej strednej školy čarodejníckej! Nájdeš si priateľov , postváraš mnoho dobrodružstiev....

Tak neváhaj a prihlás sa!Čakáme iba na Teba!

14 Verush;) Verush;) | Web | 8. února 2009 v 22:02 | Reagovat

Achich ach... Pořád nic?

15 Estelia Estelia | 10. února 2009 v 20:32 | Reagovat

Něco ve wordu se rýsuje...:)))

16 Verush;) Verush;) | Web | 10. února 2009 v 20:34 | Reagovat

Fakt? Páni, asi bouchnu flašku kyanidu..

17 já | 12. února 2009 v 22:37 | Reagovat

Hlásni na této adrese pro našeho pejska PLS: http://www.blesk.cz/nejpes?action=profil&id=2070

18 Ellizabeth Ellizabeth | E-mail | Web | 4. března 2009 v 17:46 | Reagovat

Verush:Red Dwarf xD

19 Verush;) Verush;) | Web | 4. března 2009 v 18:07 | Reagovat

Elliz: No jasně, jak jinak :) Já ho miluju! :D

Btw. Estel, vím, že jsem s tím už asi otravná, ale jak to pokračuje? :)

20 Ellizabeth Ellizabeth | E-mail | Web | 27. dubna 2009 v 2:46 | Reagovat

[19]: Já taky! :-)

21 Verush;) Verush;) | Web | 3. května 2009 v 23:15 | Reagovat

Hehe.. To je sranda.. Čím dál víc lidí, které znám od povídkářů atd. tak zbožňuje RD :D

22 Ellizabeth Ellizabeth | E-mail | Web | 9. května 2009 v 0:16 | Reagovat

[21]: JJ,a ještě Twilight! xD

23 Verush;) Verush;) | Web | 14. května 2009 v 15:42 | Reagovat

[22]: Ach Twilight.. Mankote, to mi snad ani nepřipomínej.. Já když jsem se pustila do čtení, tak jsem se od toho nemohla odtrhnout :D

24 Ellizabeth Ellizabeth | E-mail | Web | 14. května 2009 v 20:29 | Reagovat

[23]: Asi tak :) Jakou kapitolku máš njradši?Ze všech knih??

25 Verush;) Verush;) | Web | 15. května 2009 v 18:32 | Reagovat

Echm.. To já nevím.. Mě se líbí všechno :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama